fbpx

#2 – ליצור עסק רווחי סביב התשוקה שלך

תמלול פרק #2 - ליצור עסק רווחי סביב התשוקה שלך

אם את בתהליך של הקמת עסק חדש או שאת מפתחת מוצרים ושירותים חדשים לעסק, תקשיבי לפרק הזה כי יש כאן כלים ששווים זהב שיעזרו לך להימנע מטעויות קריטיות במהלך הדרך.

ברוכה הבאה לפרק השני של הפודקאסט מאנונימית למותג. את הפרק השני אני רוצה להקדיש לנושא שמאוד מאוד מעסיק אותי בתקופה הזו. זה נקרא מפת הרווחים בעסק, מפת הרווחים בעסק שלך. במילים אחרות איפה הכסף או מאיפה מגיע הכסף בעסק שלך, מאיפה מגיעים הרווחים בעסק שלך. 

הרבה פעמים כשאנחנו בונים עסק, זה נובע מתשוקה מאוד מאוד גדולה. נניח אם את מטפלת, מאמנת, יועצת אולי אם עברת איזשהו תהליך בחיים והחלטת להעביר את המסר האלה, להקים עסק סביב הסיפור אישי שלך או אולי אם את מעצבת, יוצרת – רוב הסיכויים שמניעה אותך תשוקה מאוד מאוד גדולה. תשוקה לתחום, לעשות שינוי, להשפיע, להעביר את המסר והסיפור שלך הלאה. 

תשוקה זה דבר קריטי קריטי קריטי להצלחה עסקית. התשוקה זו המוטיבציה שמניעה אותנו, זה מה שמאפשר לנו להישאר בעסק הזה לאורך זמן ולהתמודד עם הקשיים שבדרך ולהחליט שאנחנו הולכות על זה בכל הכוח למרות האתגרים. אם נהיה רגע, עסק שלא חווה קשיים – אין דבר כזה. תמיד יש קשיים תמיד יש אתגרים והשאלה מה אנחנו עושים כשזה קורה, מה אנחנו עושות כשיש אתגרים בדרך.

כשיש אתגרים בדרך, האם אנחנו סוגרות את הבסטה או שאנחנו נלחמות ומוצאות את הדרך לפתור את הקושי, להתגבר על הקושי ולהגיע לשלב הבא. כשיש מוטיבציה, כשיש תשוקה אהבה לתחום זה ממלא אותנו באנרגיות ובכוח לנוע לעבר יעדים שלנו, למרות הקשיים בדרך.

i tGMhJ54 X3
כשיש תשוקה אהבה לתחום זה ממלא אותנו באנרגיות ובכוח לנוע לעבר יעדים שלנו, למרות הקשיים בדרך.

הבעיה בעסקים שמונעים על ידי תשוקה כל כך גדולה

הרבה פעמים התשוקה כל כך מסנוורת אותנו שאנחנו לא רואים את המציאות בשטח אנחנו, אנחנו לא רואים את נורות האזהרה ואיך העסק הזה משפיע באמת על תחומים אחרים בחיים שלנו. הזמן עם המשפחה, הזמן עם הילדים, תחומי עניין, בילויים, חלומות אחרים שיש לנו בחיים. בסוף העסק שלנו זה אמצעי, זה כלי, להשיג מטרות אחרות שיש לנו בחיים. 

במידה והחלום שלי לטוס לחול פעמיים בשנה, לחודש שלם, והעסק שלי זה עסק פיזי שדורש ממני להיות 100% שם בקליניקה, אולי באיזה שהם טיפולים (אם את עוסקת בטיפול במגע למשל), יכול להיות שהעסק הזה לא באמת יאפשר לי להגשים את המטרות האלה בדרך שבה בניתי אותו עד היום, לא בצורה שבה בניתי אותו עד עכשיו. 

לכן, אנחנו כל הזמן צריכים לשאול את עצמנו האם העסק שלי מאשר לי לבנות את החיים שאני באמת רוצה לחיות, האם הוא מאפשר לי את רמת ההכנסה שאני רוצה להגיע אליה. הרבה פעמים גם שאנחנו בונים עסק על ידי תשוקה על בסיס תשוקה מאוד מאוד גדולה אנחנו לא שמים דגש מספיק גדול על הכסף, מאיפה הכסף מגיע, האם העסק הזה רווחי, האם אני יוצאת בפלוס בסוף החודש או במינוס.

עכשיו, באמת לא הכל עניין של כסף, יש דברים בחיים שאנחנו עושים מתוך אהבה, הנאה, כיף והרבה פעמים זה פשוט תחביב שלנו, זה לא אומר שצריך להפוך לעסק שלנו, זה לא אומר שזה צריך להיות הדבר הזה שאנחנו עוסקים בו כל היום כדי לפרנס את עצמנו ואת המשפחה שלנו. זה לא חייב להיות הקריירה שלנו, העיסוק המרכזי שלנו. 

אני אספר לכם סיפור קצר, לפני שבע שנים כשהייתי בת 23 גיליתי את עולמה של הנומרולוגיה. פגשתי מישהי מדהימה, נומרולוגית שעשתה לי מפה. איך שהוא זה התגלגל והיא גילתה עלי דברים שאין סיכוי שאפשר לקרוא ברשת, למצוא בשום מקום. היא פשוט קלעה בול בהכל, כאילו מכירה אותי מגיל אפס. כל כך, כל כך התלהבתי שהחלטתי ללמוד את התחום הזה. 

לקחתי כמה שיעורים פרטיים, קראתי ספרים, כתבתי מדריך מתנה, עשיתי על זה בלוג. תוך כדי חשבתי ובדקתי האם אני רוצה לעזוב את הקריירה שלי כדי לעסוק ב 100% בדבר הזה. באותו זמן עבדתי בהייטק והבנתי שכדי לחיות את רמת החיים שאני רוצה, כדי לעבוד את כמות הזמן שאני רוצה בסוג עבודה שאני אוהבת, באורח חיים שאני אוהבת, העסק הזה לא הולך לאפשר לי את זה. 

גיליתי שכדי להתפרנס מהעסק הזה של נומרולוגיה, אני צריכה לעשות חמש שיחות טלפון ביום עם לקוחות מזדמנים(לא לקוחות קבועים) ולתת ייעוצים כל הזמן בטלפון, להיות זמינה כל הזמן בטלפון. הבנתי שהעסק הזה פשוט לא תואם את סגנון החיים שלי. זה לא מה שאני רוצה לעשות, אני לא רוצה להיות כל היום בטלפון, לפחות אז לא רציתי את זה. נכון זה התחום שמעניין אותי, זה תחום שרציתי להעביר את המסר שלו הלאה, רציתי להפיץ את הבשורה בעולם האלה אבל זה לא אומר שזה אמור להפוך להיות העסק שלי. נכון יכולתי באותה תקופה להציע סדנאות או קורסים אבל תבינו באותה נקודת זמן הייתי בת 23, חסרת ניסיון, בלי ניסיון בהדרכה ולא הבנתי איך אני יכולה להדריך או להעביר סדנאות.

הדרך היחידה שראיתי באותה נקודת זמן שאני יכולה לבנות עסק סביב הדבר הזה, זה יעות טלפוני ולא רציתי לעשות את זה. אז לא משנה כמה יש לי תשוקה לתחום, אם כדי להגיע לרמת ההכנסה שאנחנו רוצים, לסגנון חיים שאנחנו רוצים, העסק הזה לא מאפשר לנו לעשות את זה – אנחנו צריכים לשקול את הדבר הזה ולשאול האם אנחנו באמת באמת רוצים ללכת עם התשוקה הזאת והאם זה העסק שנכון באמת בשבילינו. 

בסופו של דבר מה שאני מנסה להגיד שתשוקה זה נהדר, זה הדלק שלנו בחיים. חשוב לבנות עסק סביב התשוקה שלנו וזה חשוב בשביל להישאר בעסק הזה לאורך זמן, גם כשיש קשיים ואתגרים חשוב שיש לנו תשוקה שמניעה אותנו. אבל אם התשוקה הזאת לא מאפשרת לנו ליצור את רמת החיים שאנחנו רוצים, היא לא מאפשרת לנו להגיע להכנסה שאנחנו רוצים, עזבו רוצים – היא לא מאפשרת לנו לסגור את החודש, יכול להיות שהיה עדיף להשאיר את התשוקה הזאת בתור תחביב.

עוד אפשרות זה לחקור לעומק איך בונים עסק כלכלי סביב הדבר הזה, לחקור את המספרים מאחורי העסק, לחקור את המודלים העסקיים שיאפשרו להפוך את הדבר הזה לעסק ולאו דווקא להישאר עם הרעיון הגולמי הראשוני שהגענו איתו לעסק הזה מלכתחילה.

i 9ks75wD X3
תשוקה = עסק שאנחנו נהנים ממנו, אבל האם זה מספיק?

מודל הרווחים בעסק

אז אם את בונה עסק חדש או מפתחת מוצר חדש לעסק קיים אני רוצה שתשאלי את עצמך עכשיו:

  • האם ברור לך מאיפה הכסף בעסק הזה הולך להגיע?
  • האם העסק הזה לפי הבדיקות שעשית הולך לייצר את רמת ההכנסה שאת רוצה להגיע אליה?
  • האם העסק הזה הולך לאפשר עבורך לייצר את סגנון החיים ורמת החיים שאת באמת רוצה?

רק אם העסק הזה באמת באמת הולך לעשות את זה בשבילך, אם המוצר שאת רוצה לפתח באמת הולך לאפשר לך לחיות את את רמת החיים שאת רוצה לחיות – לכי על זה בענק, רוצי על זה בכל הכוח.

מצד שני אני חייבת להגיד שיש אנשים שבונים עסק לא ממקום של תשוקה, הם בונים עסק ממקום של רק כסף, רק כסף כסף. כסף זה הדבר היחידי שמעניין אותם ואיך הם מגיעים למספר הסופי שהם רוצים בסוף חודש, איך מגיעים לכם הכמות הרווחים שהם רוצים. האמת תשוקה, עניין, הנאה, משמעות, לא מעניינת אותם – הם לא מסתכלים על זה בכלל. 

הבעיה הגדולה של אנשים שמגיעים לעולם העסקים מקום כלכלי בלבד, זה שלאורך זמן, הם מתייאשים ופשוט נמאס להם מהדבר הזה. הם לא מחפשים את הערך המוסף, הם לא מחפשים לחדש, אלא נטו להגיע למספרים שהם רוצים.לבנות עסק רק מהמקום הזה במידה והעסק לא מצליח מיד או במידה והם לא מגיעים לתוצאות שהם רוצים מיד, סיכוי מאוד גבוה שהתייאשו נורא נורא מהר ויוותרו על הרעיון הזה, כי הם לא מקבלים את הסיפוק המיידי של להרוויח את הכסף שהם רוצים. 

מאוד חשוב לשלב את שני הדברים ביחד, גם תשוקה וגם שיהיה פה מודל כלכלי שיאפשר לך ליצור את רמת החיים שאת באמת באמת רוצה וחולמת עליה. 

אני מזמינה אותך להתבונן על העסק שלך ולשאול האם העסק הזה הולך לאפשר לך ליצור את החיים שאת חולמת עליהם, האם העסק הזה הולך לאפשר לך להגיע לרמת ההכנסה שאת חולמת עליה, האם את אוהבת עשייה שלך, האם יש לך תשוקה אמיתית לתחום שלך והאם ברור לך מהי מפת רווחים בעסק שלך ומאיפה מגיע הכסף בעסק שלך.

מקווה שאהבת את הפרק הז הוהוא הביא לך תובנות חדשות לגבי העסק שלך, לגבי המוטיבציה שלך והתשוקה האמיתית שלך בחיים.

נתראה בפרק הבא. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הנה עוד מספר פוסטים באותו נושא

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
גלילה למעלה