fbpx

#4 איך לשמור על אופטימיות גם בתקופות של משבר

היום נמצאת איתנו אורחת מיוחדת, עידית יוסיפוביץ הבעלים של המותג לחשוב טוב – חשיבה מקדמת לחיים. עידית היא מפתחת של מוצרים וסדנאות שמחזקים ומפתחים את החשיבה החיובית, דבר כל כך נחוץ בתקופה הזאת. אירחתי את עידית לפרק מיוחד על איך אפשר לחזק את האופטימיות והאורח רוח שלנו בתקופה המאתגרת בה אנו חיים היום. 

בתור המאזינים של הפודקאסט אני מזמינה אתכם להינות מהטבה מיוחדת באתר של עידית, 10% הנחה על מגוון מוצרים בהזנת הקוד קופון: Think10. 

בניית אתר מסחר אלקטרוני
מתוך האתר של עידית. לחשוב טוב - חשיבה מקדמת לחיים.

תמלול פרק #4 - איך לשמור על אופטימיות גם בתקופות של משבר

הי חברים, ברוכים הבאים לפודקאסט מאנונימית למותג. איזה כיף שהצטרפתם אלי לעוד פרק. היום הבאתי לכם אורחת מיוחדת – עידית יוסיפוביץ, מפתחת של מוצרים וסדנאות שמחזקים ומפתחים את החשיבה החיובית. זה דבר כל כך נחוץ בתקופה הזאת.

עידית היא הבעלים של המותג לחשוב טוב – חשיבה מקדמת לחיים ואיזה כיף שהצטרפת אלינו.

עידית: איזה כיף גם לי! מה נישמע?

מאשה: מעולה, מעולה, איפה אני תופסת אותך?

עידית: האמת בבית.

מאשה: טוב, איפה אנחנו יכולים להיות באמצע הסגר השלישי. עידית, ספרי למאזינים שלא מכירים אותך, מה זה לחשוב טוב – חשיבה מקדמת לחיים?

עידית: זה מוצרים וסדנאות שמפתחים את החשיבה החיובית, שמפתחים אותה, מחזקים אותה, מעלים לנו את רמת האושר, עוזרים לנו להרגיש יותר טוב, להרגיש שליטה על החיים שלנו, פחות להשוות מה קורה אצל אחרים, יותר לבחון את עצמי ביחס לעצמי.

מאשה: וואי בא לי את זה עכשיו. בתקופה הזאת שאנחנו מתבשלים עם עצמנו בסיר לחץ הזה, זה חסר להסתכל על דברים מזווית אחרת, זווית חיובית, קצת לנשום, לסדר את הראש. 

עידית: אני מקבלת הרבה תגובות בתקופה האחרונה, וגם בתגובה האחרונה אחרונה אחרונה, שאנשים ממש מחפשים חשיבה חיובית. הם מבינים שהמציאות מסביב לא כל כך משתנה ואנחנו יכולים או לכעוס ולהתעצבן או לשנות משהו אצלנו ואיך שאנחנו רואים את החיים ומקבלים את החיים. את הדרך שבה אנחנו מקבלים את הדברים. כשאנחנו מלאי כעס זה פוגע בנו. כשאנחנו בוחרים לראות את זה אחרת, אז לנו יותר קל ויותר טוב. כשלנו יותר טוב, גם לאנשים מסביבנו יותר טוב. 

מאשה: לגמרי. 

בסוף שבוע שמעתי תכנית בכאן 11 על המצב הנפשי בארץ. שמעתי על זה שרמת החרדה עלתה בערך פי 2, כמות הפניות למוקד של נפגעי נפש עלתה פי 2. כמה טוב היה אם אנשים היו יודעים לטפל קצת יותר בעצמם והיו להם כלים להתמודד עם המצב, לראות את הדברים החיוביים ופחות להיות תלויים בכדורים אלא בכלים שכל אחד יכול להנגיש לעצמו היום. 

מאשה: איך הרמת את העסק הזה? איך הגעת לתחום הזה?

עידית: הכול התחיל כשהתנדבתי בסביבה של ילדים, כל פעם ששאלתי אותם “מה נישמע? מה שלומך? מה העיניינים?” הם היו עונים “בסדר…”, “משעמם…”, “כיף…” אבל זה לא היה כיף שבאמת משדר כיף.

אמרתי לעצמי שלא יכול להיות שככה ילדים עונים, זה לא מה שאני מצפה מילד לענות לי כשאני שואלת אותו מה שלומך. אין להם משכנתא, אין להם ילדים. מבחינתי ילדות מבחינתי זו התקופה הכי מכילה, אוהבת, מחבקת. כל הזמן אמרתי לעצמי מה אפשר לעשות? זה הפריע לי.

הסתכלתי מסביב וראיתי שזה לא רק ילדים, זה גם מבוגרים. שרואים מה יש לאחרים ולא מה יש להם, שלא מצליחים לראות את הדברים הטובים שיש להם בחיים, שההצלחות עוברות ממש מהר, אם זו לא הצלחה גדולה זה לא נספר. הסתכלתי מה אפשר לעשות כדי לשנות את המצב הזה.

ישבתי עם עצמי ופיתחתי את המחברת חשיבה הראשונה. זה מאוד פשוט – מחברת עם שאלות מנחות על ההצלחות שיש לנו, על הדברים הטובים שיש לנו, על מה אנחנו רוצים להודות היום. לי חשוב גם להשאיר מקום לאיך עזרתי למישהו אחר, למי נתתי מחמאה, זה חשוב כי זה מה שאנחנו משאירים מאחורינו בעולם.

מאשה: מי שמגיע מעולם של התפתחות אישית או NLP, זה ארגז כלים בייסיק אבל רוב האנשים לא מכירים את הכלים האלה, זה לא נמצא בכלל בלקסיקון. אם זה היה משהו שמלמדים אותנו בבית ספר או בבית, יכול להיות שהחיים שלנו היו הרבה יותר אופטימיים. 

עידית: זה אחד השאיפות שלי. יש לי מוצרים שמיועדים לילידים ומוצרים למבוגרים ואני ממש רוצה שבכל בית יהיו את המוצרים האלה, כדי שילדים מגיל צעיר יתרגלו חשיבה חיובית. ילד שטוב לו יש לו כלים להפוך למבוגר שטוב לו, שמרוצה מהחיים שלו ושיודע להעריך את מה שיש לו. 

מאשה: וגם כשיש קושי, יש יותר משאבים וכלים להתמודד איתו מאשר אדם שכל הזמן רואה את השלילי. 

שאר התמלול יעלה בקרוב...

מחברת מעוצבת ראשי
מחברת לחשוב עם חיוך, מתוך המוצרים של עידית יוסיפוביץ

למידע נוסף מוזמנים לאתר של עידית, 
לחשוב טוב – חשיבה מקדמת לחיים
בכתובת:
ToThinkGood.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הנה עוד מספר פוסטים באותו נושא

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email