fbpx

ככה אישה עצמאית צריכה להציב לעצמה מטרות

הנשים המצליחות ביותר בעולם, מציבות לעצמן מטרות שהן משתוקקות להשיג. זה מה שעוזר להן להישאר על המסלול הנכון בדרך להצלחה.
 
בלי להציב מטרות, ובלי להקצות משאבים להשגת המטרות הללו, ברוב הפעמים לא תגיעי רחוק, גם אם תעבדי ממש קשה.
 
זה נכון במיוחד אם את מנסה לאזן את חיי המשפחה שלך ואת הרצון לפתח עסק משגשג.
 
אספתי בשבילך כמה טיפים שיעזרו לך להציב לעצמך מטרות בצורה הגיונית ושפויה.
Woman photographer drinking coffee and working with laptop on workplace

#1 עזרים ויזואליים

כשאנחנו חושבות על להציב מטרה, מה שעולה בדרך כלל לראש זה לכתוב משפט על הנייר כמו “אני רוצה לסיים קורס סטיילינג” או “אני רוצה להקים עסק מצליח”.
 
לא תמיד אנחנו חושבות ליצור לוח השראה או לעשות משהו ויזואלי, וזו טעות. עזרים ויזואלים עוזרים מאוד לייצר מוטיבציה ולחרוט בתת המודע שלנו את המטרה שאליה אנחנו משתוקקים.
 
בנוסף, לעקוב אחרי המטרה שלנו בצורה ויזואלית, עם גרפים או אולי לוחות זמנים, עוזר מאוד להישאר על המסלול ולשמור על מוטיבציה לאורך זמן. משהו בדד-ליין פשוט גורם לנו להמשיך לרצות לדהור קדימה, כדי לעמוד ביעד שהצבנו לעצמנו.
 
שימי לב- יש הבדל עצום בין להגיד “אני רוצה להיות מאמנת עסקית” לבין “בעוד שנה מהיום, אני אסיים קורס קואצינג ואאמן בהצלחה 10 נשים להקמת העסק שלהן”. במקרה של המטרה השנייה, קל מאוד לעקוב אחריה, למדוד אותה ולדעת כמה התקדמת.

#2 תהיי אופטימית אבל תסתכלי לאמת בעיניים

זה חשוב שהמטרות שאת מציבה לעצמך ולעסק שלך יהיו דברים ריאליים, שאת באמת יכולה להשלים. אם את שואפת להשלים משהו שהוא בלתי אפשרי עבורך, את שמה את עצמך על ממסלול בטוח לאכזבה.
 
למשל אם את שואפת לחסוך 100 אלף שקל בשנה כשכרגע את במינוס של 50 אלף שקל, יכול להיות שהמטרה שאת מציבה לעצמך רחוקה מידי וכדאי להתמקד במשהו קטן יותר, כמו לצאת מהמינוס ולאזן את המצב הכלכלי שלך קודם כל – לפני שאת מתחילה לחסוך.
 
אם את לא מצליחה לדמיין את עצמך משיגה את המטרה שהצבת, זה סימן שכדאי להתמקד במטרה קטנה יותר ששמה אותך על הדרך למטרה האמיתית שלך. יחד עם זאת, זה חשוב שתאתגרי את עצמך במטרות שלך, אם תצבעי דברים שלא מאתגרים אותך, את לא באמת תתקדמי וההצלחה תהיה סוג של אשלייה.
 

#3 תתרכזי בדבר אחד בכל פעם

 להניע את עצמך להשלים פרויקט מורכב ומסובך, יכול להיות מרתיע וקשה. כשאת מנסה להתמודד עם כל היבט של בעיה מסוימת בבת אחת, זה קל להרגיש הצפה. תנסי לפרק את הפרויקט למטרות קטנות ופשוטות. לאחר מכן סדרי את המטרות לפי הסדר הכרונולוגי שלהם בצורה כמה שיותר פשוטה וברורה.
 
ההרגל הזה לפרק בעיות גדולות, למשימות קטנות, נותן תחושה שאת מסוגלת להשלים כל חלק בדרך למטרה שלך בהצלחה.
 
אני עושה את זה בעסק כל הזמן. למשל פעם אחרונה שהשקתי קמפיין גדול עם מדריך מתנה על בניית אתרים, הפרויקט נראה ענק בהצלחה. לכתוב תוכן למדריך, לעצב אתרים לדוגמה, ליצור דף נחיתה, להרים קמפיין. זו הייתה משימה מורכבת, של חודש שלם! על מנת לעמוד בה, פירקתי אותה לגורמים קטנים וסידרתי אותם בלוח זמנים ברור. כמו קסם, אחרי חודש – הכל היה מוכן לפעולה!

#4 תעקבי אחרי התקדמות שלך

ברגע שקבעת לעצמך מטרות, עליך להיצמד לתכנית מסוימת כדי לגרום להם לקרות. תוודאי שאת עוקבת אחרי מה שעליך לעשות כדי להשיג את המטרות שלך. תראי כמה הצלחה כבר השגת! קחי זמן בכל חודש או שבוע כדי להסתכל על ההתקדמות שלך ותתאימי את המטרות שלך לצרכים שלך כרגע.
 
את תמיד צריכה להרגיש בנוח עם המטרות שהצבת לעצמך. התהליך הזה של הצבת מטרות לא צריך להיות מסובך. אחרי שאת מרגישה בנוח עם המטרות הקרובות שלך, תנסי לראות מה את רוצה להשלים בשנה הקרובה, חמש שנים, ועשר השנים הקרובות.
 
זה הסוד להצלחה מסחררת לאורך זמן.
 

הנה עוד מספר פוסטים באותו נושא

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
גלילה למעלה

[מדריך מתנה]
מה לעשות אם איבדת מוטיבציה

4 שלבים פשוטים כדי להתחבר לעצמך מחדש

להורדת המדריך, יש למלא את הטופס הבא: